החזר מס על תרומה

הידעת? במידה ותרמת כספים לארגון ציבורי המוכר על ידי רשויות המס, עשוי הדבר לאפשר לך ליהנות מזיכוי מס בשיעור של עד 35%. הטבת מס זו ניתנת על ידי הממשלה על מנת לעודד תרומות לארגונים ציבוריים השומרים על מערך רווחה איתן. כדי לסייע לך להבין באילו קריטריונים הדבר מתאפשר, אסף עבורך הצוות המקצועי שלך במשרד עו”ד NSM את כל המידע הרלוונטי.

תרומות לארגונים במספרים

  • בכל שנה, תורמים לארגונים כ-500,000 בתי אב בישראל.
  • סכום התרומות הכולל הוא מעל 3 מיליארד ₪ מדי שנה.
  • רק כ-10% מהתורמים פונים אל רשויות המס בבקשה לקבלת החזר מס על התרומה.

מדובר בסכומי עתק אשר תורמים רבים זכאים להם כחוק, אך נותרים בקופת מס הכנסה.

מה משמעות הטבת המס?

כל סכום שייתרם לארגון מוכר, בסכום שהינו גבוה מ-190 ₪, יאפשר לך ליהנות מקיזוז בסכום המס בו חייבה אותך רשות המס עבור הכנסותיך. הקיזוז יהיה בשיעור של עד 35% מהסכום שנתרם על ידך. כך למשל, במידה ותרמת 450 ₪ לארגון מוכר, יקוזזו 157.5 ₪ מחובות מס ההכנסה שלך.

כיצד עומדים בקריטריונים?

ישנם שלושה תנאים עיקריים על מנת לזכות בהטבת מס זו מכוח סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.

  • ראשית, על הארגון לו אנו תורמים להיות מוסד המוכר על ידי רשויות המס כבעל פעילות ציבורית.
  • שנית, על סכום התרומה להיות 190 ₪ ומעלה.
  • לבסוף, כמובן שנדרש ממך להגיש דו”ח שנתי למס הכנסה.

רבים נרתעים מהגשת הדו”ח ומפחדים להסתבך בבירוקרטיה. עם זאת, כדאי ומשתלם לעשות זאת שכן פעמים רבות עשוי ההחזר להגיע לסכומים גבוהים אשר יאפשרו לך ליהנות מרווחה כלכלית שלא ציפית לה.

כיצד מגישים את הבקשה?

עבור עצמאים, התהליך קל בהרבה. כל שעליהם לעשות הוא לכלול את תרומותיהם לארגונים בדו”ח ההוצאות המוכרות שלהם ולצרף קבלות מתאימות על מנת להוכיח את כשרות התרומה. עבור שכירים, נדרש תהליך אחר, אך פשוט לא פחות ושיאפשר להם לקבל את הזיכוי עוד לפני תום שנת המס.

על השכיר למלא תיאום מס ולצרף אליו את הקבלה שהתקבלה על התרונה בצירוף תלוש שכר של החודש בו נעשתה התרומה. את כל המסמכים הללו ניתן למסור פשוט לחשב השכר שלך במקום העבודה ולקבל החזר בתלוש הבא. גם במידה והדיווח לא נעשה בתוך שנת המס, אין מה לחשוש. ניתן להגיש בקשה להחזר מס עד שש שנים בדיעבד. כך, מתאפשר גם לשכירים בקלות רבה לקבל החזר נאה על תרומות שביצעו.

קיים מלכ”ר בניהולך? החזר המס פועל גם לטובתך!

סעיף 46 לפקודת מס הכנסה מאפשר לך לעודד תרומות תוך הבטחה להטבות המגיעות בגינן. על מנת לוודא כי העמותה שלכם עומדת בדרישות רשויות המס ולהגיש בקשה לקבל הכרה כארגון עליו חל הסעיף, אנו מזמינים אתכם לפנות אלינו ולקבל ייעוץ משפטי מקיף. לפרטים נוספים, ניתן להשאיר את פרטים באתר.