עורך דין עמותות

עורך דין לענייני ודיני עמותות / מלכ”רים 

על מנת להבטיח כי המלכ”ר / עמותה שבכוונתך להקים, או זו שאתם כבר מנהל/ת, עומדים בכל הדרישות על פי חוק במדינת ישראל, חשוב שיתייצב לצדך צוות משפטי מיומן שמכיר היטב את השפה המשפטית בתחום זה ויוכל ללוות ולסייע לך בכל צעד ושעל בדרך להגשמת המטרות. אנו, בפירמת עורכי הדין N|S|M, חיים ונושמים את המשפט הציבורי והמלכ”רי מזה שנים רבות, ונשמח לסייע ולהעמיד לרשותך את אנשי המקצוע הטובים והמובילים ביותר.

חשיבותם של ארגונים ומוסדות ללא מטרות רווח לתפקודה של מדינה דמוקרטית הינה לאין ערוך – עמותות וחברות לתועלת הציבור מספקות שירותים רבים אשר פעמים רבות הממשלה אינה מצליחה לכסות ומסייעות למטרות ציבוריות רבות בתחום הרווחה, החינוך, השירותים המשפטיים והרפואה. באמצעות פעילותם זאת, יכולים ארגונים אלו לחולל שינוי חברתי ניכר. עם זאת, על הקמתם של ארגונים אלו וניהולם, חלות רגולציות רבות וכל אלו נעשים תחת מסגרתם של חוקים רבים ומספר רשויות ממשלתיות, בין היתר:

א. רשם העמותות וההקדשות הציבוריים.
ב. רשויות המס.
ג. החשב הכללי.
ד. ומשרדי ממשלה שונים.

הדרישות הינן רבות ומורכבות והגורמים המפקחים המגוונים עשויים לאכוף אותן לעתים קרובות.

משרדנו לרשותך לטובת הבטחת התנהלות משפטית תקינה על פי חוק:

בין אם מדובר בחברת לתועלת הציבור, עמותה, הקדש ציבורי או מפלגה, צוות עורכי הדין של הפירמה יסייע לך להבטיח כי הארגון מתנהל בהתאם לכל הדרישות, כך בין היתר אנו:

  • נלווה אותך בהקמת הארגונים ונבטיח כי מוקמים כל המוסדות הנדרשים על פי חוק וכי יש להם את כל הכלים להתנהלות תקינה.
  • נייעץ לך כיצד להבטיח כי הארגון/עמותה מנוהלים באופן מסודר וחוקי ונלווה אותך עד לקבלת אישור ניהול תקין.
  • נכין אותך לביקורות עומק ולכל פעילות פיקוח אחרת של החשב הכללי או רשם העמותות וההקדשות.
  • על מנת לסייע לך לקבל תרומות ביתר קלות, נסייע לקבל הכרה מרשויות המס מכוח סעיף 46 לפקודת מס הכנסה.
  • בכל סכסוך או עימות משפטי, נייעד עבורך מומחים ליישוב סכסוכים שיאפשרו לך לפתור בעיות מורכבות מחוץ לכותלי בית המשפט ועל הצד הטוב ביותר.
  • לאורך תקופת פעילותך, סביר להניח שיידרש ממך להגיש מכרזים – עו”ד המומחים לדיני מכרזים יסייעו לך לאורך כל התהליך ויבטיחו כי הכול נעשה בצורה מסודרת וכשרה.
  • נפעל לקבלת תמיכות ממשלתיות ואחרות עבור הארגון/עמותה שלך ובמידת הצורך נפעל להתאים את הארגון כדי שיוכל לקבל תמיכות ממשלתיות בהיקפים ניכרים.
  • העולם הפילנתרופי הוא עולם קטן – נוכל לקשר ולחבר בין ארגונים, פילנתרופים ואנשי מפתח לצורך קידום המטרות של העמותה שלך!

לא משנה לאיזו פעילות, ללא כל קשר לאופי הארגון שלך, ניסיוננו רב השנים והידע המקצועי הרב שרכשנו בגינו מאפשר לנו להתאים חבילת שירותים באופן מדויק לצרכיך ולאופי ההתנהלות של העמותה שלך. אנו עומדים לרשותך בכל עת עם הפתרונות המתקדמים ביותר ועם צוות מקצועי באיכות בלתי מתפשרת. אנו פועלים עבור עמותות וחברות לתועלת הציבור גם במודל ריטיינר המאפשר לקבוע את היקף השירותים ולקבל אותם על פי הצורך ובאופן קבוע המאפשר היערכות תקציבית.