רואה חשבון עמותות

רואה חשבון לעמותות ומלכ”רים – סיוע חשבונאי ומשפטי שוטף

עמותות רבות בישראל נדרשות למינוי רואה חשבון לצורך הגשת דו”חות מבוקרים. הניסיון הרב שלנו בעבודה מול עמותות, מוסדות וארגונים ללא כוונות רווח, מאפשר לנו לייעד עבור הארגון הייחודי שלכם את הפתרונות המתאימים ביותר בכל הנוגע לראיית חשבון.

בעת ניהול עמותה, עבודתו של רואה חשבון בעל התמחות בתחום המלכ”רי הינה קריטית – חשוב לציין כי פעילות של רואה חשבון מסחרי אינה דומה לפעילות של רו”ח בתחום המלכ”רי עליו חלים חוקים שונים ובהם גילוי דעת 69 ותקן חשבונאות 5. הגם שבעבר פעילות רואה החשבון בתחום המלכ”רי כללה את מרבית העיסוק בתחום הפיקוח, כיום יש מעבר חד לכיוון המשפט ועל כן שילוב כוחות של רואה חשבון מומחה לעמותות ועורכי דין מנוסים בתחום העמותות עשוי להוביל לתוצאה איכותית של ניהול ארגון באופן מיטבי.

מדוע להיעזר בשירותי רואה חשבון לעמותה שלך?

1. מינוי רואה חשבון כגוף מבקר: בעמותות וחברות לתועלת הציבור שונות, ממנה האסיפה הכללית לוועדת ביקורת שניים מבין חבריה. כידוע, לוועדת ביקורת ישנה אחריות רבה מאוד בקשר לניהולה התקין של העמותה. במצב זה מומלץ לרכוש שירותי ביטוח של אחריות מקצועית לנושא משרה בתאגיד. אלא מאי? העלות של הפוליסה לעיתים עולה על העלות של שכירת שירותי רו”ח כגוף מבקר לארגון. מינוי של רואה חשבון כגוף מבקר אובייקטיבי ומקצועי עשוי לשוות לארגון נופך מקצועי יותר כל שכן במסגרת של ביקורת עומק או אחרת המתבצעת על ידי רשם העמותות או החשב הכללי.

2. שמירה על מנהל תקין: עמותות צריכות לעמוד לעתים קרובות בדרישות קפדניות מאוד מול רשם העמותות, רשויות המס וגורמים ממשלתיים רבים אחרים. הפרת תקנות של רשויות אלו עשויות לטמון בחובן תגובה קשה שתגרור אחריה עונשים כבדים כמו קנסות בסכומים גבוהים, כניסה להליך פלילי, איבוד אישור ואפילו אישור הניהול התקין שעשוי לגרום לסגירת העמותה. שילוב כוחות של רואה חשבון מקצועי בתחום העמותות ועו”ד מומחה בתחום זה, יספק הגנות טובות ושמירה על ניהול תקין לאורך זמן.

3. מומחה חשבונאי קבוע בארגון שלך: במהלך כל החלטה שתתקבל באספה הכללית או במסגרת פעילות הוועד המנהל, יוכל רואה החשבון של העמותה להציג את נקודת מבטו על הדברים, לקדם את פעילות העמותה באופן שיהיה היעיל ביותר מבחינה כלכלית ויאפשר לייעד משאבים למשימות נוספות. עבודה שוטפת לצד רואה חשבון לענייני עמותות תאפשר לו להכיר לעומק את מבנה העמותה ואת אופן התנהלותה הכספי ולייעד בהתאם לכך את הפתרון המדויק ביותר לצרכיה. יעילות כלכלית, מביאה עמה בסופו של דבר גם יעילות ארגונית וניהול תקין ובטוח יותר של העמותה שלכם!