רואה חשבון עמותות

עמותות רבות נדרשות למינוי רואה חשבון לצורך הגשת דוחות מבוקרים. בעת ניהול העמותה, עבודתו של רואה חשבון בעל התמחות בתחום המלכ”רי היא קריטית. אינה דומה פעילות של רואה חשבון מסחרי לפעילות של רו”ח בתחום המלכ”רי עליו חלים חוקים שונים ובהם גילוי דעת 69 ותקן חשבונאות 5.

הגם שבעבר פעילות רואה החשבון בתחום המלכ”רי כללה את מרבית העיסוק בתחום הפיקוח, כיום יש מעבר חד לכיוון המשפט ועל כן שילוב כוחות של רואה חשבון מומחה בתחום העמותות ועורכי דין מנוסים בתחום העמותות עשוי להוביל לתוצאה איכותית של ניהול ארגון באופן מיטבי.

מינוי רואה חשבון כגוף מבקר

בעמותות וחברות לתועלת הציבור שונות ממנה האסיפה הכללית לוועדת ביקורת שניים מבין חבריה. כידוע, לועדת ביקורת ישנה אחריות רבה מאוד בקשר לניהולה התקין של העמותה. במצב זה מאוד מומלץ לרכוש שירותי ביטוח של אחריות מקצועית לנושא משרה בתאגיד. אלא מאי? העלות של הפוליסה לעיתים עולה על העלות של שכירת שירותי רו”ח כגוף מבקר לארגון. מינוי של רואה חשבון כגוף מבקר אובייקטיבי ומקצועי עשוי לשוות לארגון נופך מקצועי יותר כל שכן במסגרת של ביקורת עומק או אחרת המתבצעת על ידי רשם העמותות או החשב הכללי.

שמירה על מנהל תקין

עמותות צריכות לעמוד לעתים קרובות בדרישות קפדניות מאוד מול רשם העמותות, רשויות המס וגורמים ממשלתיים רבים אחרים. הפרת תקנות של רשויות אלו עשויות לטמון בחובן תגובה קשה שתגרור אחריה עונשים כבדים כמו קנסות בסכומים גבוהים, כניסה להליך פלילי, איבוד אישור ואפילו אישור הניהול התקין שעשוי לגרום לסגירת העמותה.

שילוב הכוחות של רואה חשבון מקצועי בתחום העמותות ועו”ד מומחה בתחום זה, יספק הגנות טובות ושמירה על ניהול תקין.

מומחה קבוע בארגון שלך

במהלך כל החלטה שתתקבל באספה הכללית או במסגרת פעילות  הוועד המנהל, יוכל רואה החשבון המקצועי בתחום העמותות להציג את נקודת מבטו על הדברים ויסייע לכם לקדם את פעילות העמותה באופן שיהיה היעיל ביותר מבחינה כלכלית ויאפשר לכם לייעד משאבים למשימות נוספות. העבודה השוטפת עם רואה חשבון מקצועי בתחום העמותות תאפשר לו להכיר לעומק את מבנה העמותה ואת אופן התנהלותה הכספי ולייעד בהתאם לכך את הפתרון המדויק ביותר לצרכיה. יעילות כלכלית, מביאה עמה בסופו של דבר גם יעילות ארגונית וניהול תקין ובטוח יותר של העמותה שלכם.

לרשותך מגוון רחב של שירותים

הניסיון רב השנים שלנו בעבודה מול ארגונים ללא כוונות רווח, מאפשר לנו לייעד עבורכם את הפתרונות המתאימים ביותר לארגון הייחודי שלכם. תועלו להיוועץ בנו בטרם בחירת רואה חשבון לעמותה. רוצים לשמוע עוד? אנו זמינים עבורך במרחק פנייה אחת.