עורך דין יישוב סכסוכים

על אף שפעמים רבות אין מנוס מעימות משפטי שידרוש עבודת ליטיגציה מפרכת, כיום ידוע לכל בר דעת כי פרקטיקות המשפט המונע עדיפות בהרבה ובטווח הארוך, יחסכו לכל הצדדים זמן רב, סכומי עתק ותסכולים רבים. פעמים רבות, הדרך הטובה ביותר לנצח בעימות היא לא להגיע אליו כלל. לכן, על מנת לנהל את סיכוניך באופן המושכל ביותר, חשוב שיעמוד לצידך צוות משפטי אשר בארסנל הכישורים שלו נמצא לצד הניסיון המקצועי ויכולות הליטיגציה המעולות גם הכשרה בניהול סכסוכים שתאפשר לך לנהל סיכונים ברמה הגבוהה ביותר. צוות משרד עו”ד NSM מייעד עבורך מומחים ליישוב סכסוכים שיאפשרו לך לפתור עימותים מול מגוון גורמים במהירות וביעילות מחוץ לכותלי בית המשפט.

תהליכים מפרכים וארוכים

על פי מחקרים, כל שופט בישראל יידרש במהלך שנה אחת לטפל במעל 2,300 תיקים. משמעות הדבר היא כי כל הליך משפטי אשר ינוהל בין כותלי בית המשפט ללא הסדר חיצוני, עשוי להימשך זמן רב מאוד, בין 3-8 שנים בממוצע. מדובר באחת ממערכות המשפט העמוסות ביותר ולאור העומס טחנות הצדק טוחנות לאט. ייתכן מאוד כי במידה ונבחר או ניאלץ להיכנס לעימות משפטי, נגלה בחלוף הזמן כי ה”התלהבות” הראשונית שוככת, ואנו כבר רק מעוניינים לגמור עם זה כמה שיותר מהר.

המצב העובדתי יצר תחליפים רצוניים ומוסכמים למערכת בתי המשפט ואחד מהם הוא הליך בוררות.  במסגרת של בוררות, ניתן לקבוע כבר בתחילת התהליך מי יהיה הבורר לקבוע את לוח הזמנים עד להכרעה ולהתחייב לו. הבורר ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי להבטיח כי הצדדים יגיעו להסכמה עד לנקודה שנקבעה. לרוב, מרגע שיוגשו כתבי הטענות, יוכל הבורר להתחיל מיד בקידום ההליך באופן מהיר יותר מהאופן שבו היה מתנהל הסכסוך בבתי המשפט.

חיסכון משמעותי בהוצאות משפטיות

הליכים ארוכים, משמעם גם הוצאות משפטיות גבוהות בהרבה. נוכחות בדיונים רבים, ניסוח התצהירים והגשתם ושירותים משפטיים רבים אחרים אשר עשויים להיות יקרים מאוד, נחסכים באופן משמעותי כאשר עוברים למנגנון של יישוב סכסוכים באמצעות בוררות. במידה וזכית בתביעה, יישא הצד היריב בהוצאות הבוררות..

אילו סוגיות ניתן ליישב בהליך זה?

ניתן לפנות ליישוב סכסוכים במגוון רחב מאוד של תחומים ולפתור בעיות מורכבות מחוץ לכותלי בית המשפט.

למשרד עורכי הדין NSM ניסיון רב בניהול וליווי הליכי בוררות, ועו”ד אריאל נסים אף שימש כבורר בסכסוכים שונים בתחום המלכ”רי ובתחום התאגידי-מסחרי. לפרטים נוספים, אתם מוזמנים ליצור קשר עם משרדנו.