עורך דין יישוב סכסוכים

הליך בוררות לטובת פתרון ויישוב סכסוכים שונים בסיוע עו”ד ובורר מנוסה

בימנו אלו, ניתן ואף מקובל לפנות לטובת סיוע וקבלת פתרון עבור יישוב סכסוכים במגוון רחב מאוד של תחומים, ובדרך זו לפתור בעיות מורכבות שונות מחוץ לכותלי בית המשפט. צוות משרדנו כולל בין היתר מספר מומחים ליישוב סכסוכים אשר יאפשרו לך לפתור עימותים מורכבים מול הגורמים הנדרשים במהירות וביעילות רבה, מחוץ לכותלי בית המשפט.

על אף שבמקרים רבים אין מנוס מעימות משפטי שידרוש עבודת ליטיגציה מפרכת, כיום ידוע לכל בר דעת בישראל כי פרקטיקות המשפט המונע עדיפות בהרבה ובטווח הארוך יחסכו אלו לכל הצדדים זמן רב, סכומי עתק ותסכולים רבים. פעמים רבות, הדרך הטובה ביותר לנצח בעימות היא לא להגיע אליו כלל, לכן על מנת לנהל את סיכוניך באופן מושכל ונכון, חשוב שיעמוד לצדך צוות משפטי אשר בארסנל הכישורים שלו נמצאת, לצד הניסיון המקצועי ויכולות הליטיגציה המעולות, גם הכשרה מתאימה בניהול סכסוכים, כזאת שתאפשר לך לנהל סיכונים באופן אידיאלי לצד שמירה מלאה, ככל שניתן, על האינטרסים שלך.

על פי מחקרים שונים, כל שופט במדינת ישראל יידרש במהלך שנה קלנדרית אחת לטפל בכמות של מעל 2,300 תיקים – משמעות הדבר היא כי כל הליך משפטי אשר ינוהל בין כותלי בית המשפט ללא הסדר חיצוני, עלול להימשך זמן רב מאוד, בין 3 עד 8 שנים בממוצע (!). מדובר באחת ממערכות המשפט העמוסות ביותר ולאור העומס טחנות הצדק טוחנות לאט יותר. ייתכן מאוד כי במידה ונבחר, או ניאלץ, להיכנס לעימות משפטי, נגלה בחלוף הזמן כי “ההתלהבות” הראשונית שוככת ואנחנו כבר רק מעוניינים “לגמור עם זה”, כמה שיותר מהר…

הליך בוררות = חיסכון משמעותי בזמן ובהוצאות משפטיות!

המצב העובדתי הנ”ל הוליד למעשה תחליפים רצוניים ומוסכמים למערכת בתי המשפט בישראל ואחד הבולטים שבהם הוא הליך הבוררות. במסגרת הליך בוררות, ניתן לקבוע כבר בתחילת התהליך מי יהיה הבורר, לקבוע את לוח הזמנים עד להכרעה ולהתחייב לו. הבורר ישתמש בכל הכלים העומדים לרשותו כדי להבטיח כי הצדדים יגיעו להסכמה עד לנקודה שנקבעה. לרוב, מרגע שיוגשו כתבי הטענות, יוכל הבורר להתחיל מיד בקידום ההליך באופן מהיר יותר מהאופן שבו היה מתנהל הסכסוך בבתי המשפט. לרוב הליכים משפטיים ארוכים משמעם גם הוצאות משפטיות גבוהות יותר – נוכחות בדיונים רבים, ניסוח תצהירים והגשתם, ושירותים משפטיים רבים אחרים אשר עשויים להיות יקרים מאוד, אלו נחסכים באופן משמעותי כאשר בוחרים במנגנון של יישוב סכסוכים באמצעות בוררות. כמו כן, במידה וזכית בתביעה, יישא הצד היריב בהוצאות הבוררות…

לפירמת משרדנו N|S|M ניסיון רב בניהול וליווי הליכי בוררות, כאשר בין היתר עו”ד אריאל נסים אף שימש כבורר בסכסוכים שונים בתחום המלכ”רי ובתחום התאגידי-מסחרי. מעוניינים לשמוע עוד פרטים על ההליך, היתרונות והאפשרויות העומדות בפניכם? מוזמנים ליצור עמנו קשר כעת ונשמח לסייע בנושא.